• Školské kolo matematickej pytagoriády

• Medzi úspešných riešiteľov patria žiaci, ktorí správne vyriešili najmenej 10 úloh. Ak ich odovzdali v časovom predstihu, získali body za čas. (60 minút na 15 úloh)

Úspešní žiaci :

Matej Held          13 bodov + 8 bodov = 21 bodov

Stanko Ravas     12 bodov + 9 bodov = 21 bodov

Kajka Grigerová  10 bodov + 8 bodov = 18 bodov

Mikuláš Smolka   10 bodov + 6 bodov = 16 bodov

Emil Kenderessy 10 bodov + 4 body = 14 bodov

Daniel Kenderessy 10 bodov + 6 bodov = 16 bodov

Marek Šikula           10 bodov + 3 body = 13 bodov

G R A T U L U J E M E !

• December 2020

• 4. Mikuláš a zimné tradície

9. Matematická pytagoriáda (3. a 4. ročník)

16. Výroba vianočných pozdravov

21. Vianočné prázdniny

• Zatvorenie školy

• V súvislosti s výskytom koronavírusu žiaka na našej škole a na zabránenie šírenia ochorenia COVID-19 RÚVZ Bratislava prerušuje výchovno-vzdelávací proces na našej škole do 29.11.2020. Vyučovanie bude prebiehať  podľa inštrukcii triedneho učiteľa.

Je potrebné:

monitorovať zdravotný stav dieťaťa: horúčka, kašeľ, bolesť hrdla

v prípade zhoršenia stavu je potrebné telefonicky kontaktovať ošetrujúceho lekára

zostať v domácej izolácií

zdržať sa sociálnych kontaktov, cestovania

pri príznakoch ochorenia je potrebné objednať sa na odber  COVID -19 na www.korona.gov.sk

V utorok 10.11. 2020 pokračuje vyučovanie prezenčne (v škole). Každý ročník vo svojej triede. ŠKD aj ŠJ budú fungovať v bežnom režime pri dodržiavaní hygienicko-epidemiologických opatrení. Je potrebné, aby žiaci priniesli vyhlásenie o bezinfekčnosti, ktoré je možné vyplniť aj elektronicky - je to posledné tlačivo (netestované okresy).

vyhlásenie: https://www.minedu.sk/data/att/17849.pdf

usmernenie MŠVVaŠ SR platné od 8.11.2020 https://www.minedu.sk/data/att/17846.pdf

Po výsledkoch z plošného testovania a konzultácií s RÚVZ budú prváci a štvrtáci vzdelávaní dištančne (z domu) a to od 3.11. 2020 (utorok) do  5.11. 2020 (štvrtok). Týmto triedam udeľujem riaditeľské voľno.

Ostatní žiaci budú vzdelávaní prezenčne (v škole). ŠKD pre druhákov a tretiakov bude v bežnom režime aj s obedmi v školskej jedálni.

Žiaci, ktorí prídu do školy, prinesú nové vyhlásenie o bezinfekčnosti:

Naďalej budeme dodržiavať všetky hygienicko-epidemiologické nariadenia.

Aktuálne opatrenia v súvislosti s celoplošným testovaním

Ministerstvo školstva,vedy, výskumu a športu SR vydalo k 1.11.2020 usmernenie: "Spoločná zodpovednosť"   https://www.minedu.sk/data/att/17780.pdf

Dôležité opatrenia po celoplošnom testovaní:

- Ak dieťa, žiak, učiteľ alebo zákonný zástupca obdrží pozitívny výsledok antigénového testu (alebo ho obdrží osoba, s ktorou žije v spoločnej domácnosti), ostáva v povinnej 10-dňovej izolácii. V tomto prípade zamestnanec, žiak ani dieťa nenavštevujú školu prezenčne.

- Ak je dieťa alebo žiak v povinnej 10-dňovej izolácii z dôvodu svojho pozitívneho výsledku alebo pozitívneho výsledku testu člena jeho domácnosti, zákonný zástupca informuje lekára podľa § 1 ods. 2 písm. b) vyhlášky č. 15. Zákonný zástupca oznamuje škole povinnú izoláciu dieťaťa alebo žiaka a informuje, či sa žiak zúčastní dištančného vzdelávania. Ak sa žiak dištančného vzdelávania nezúčastňuje, škola ho eviduje ako neprítomného. Pri návrate do školy po ukončení 10-dňovej povinnej izolácie odovzdáva zákonný zástupca škole potvrdenie od lekára.

- Pred nástupom do školy rodič podáva Vyhlásenie o bezinfekčnosti podľa nového tlačiva:

školskej jedálni je nariadená karanténa a preto sa do konca októbra 2020 nebude variť. Zabezpečte prosím svojim deťom väčšiu desiatu, alebo si pre ne príďte po vyučovaní. Ďakujem

• Výchovno-vzdelávací proces od 18.10.2020

• Od 18.10.2020 sa začína prezenčné vyučovanie vo všetkých ročníkoch ZŠ za prísnych hygienických opatrení a dodržiavania usmernenia ministra školstva a RUVZ.

Žiadame rodičov, aby sledovali zdravotný stav svojich detí a v prípade akýchkoľvek príznakov konzultovali tento so svojim obvodným lekárom.

V prípade, že u dieťaťa je podozrenie alebo potvrdené ochorenie na COVID-19, bezodkladne o tejto situácii informuje príslušného vyučujúceho a riaditeľa školy. Povinnosťou zákonného zástupcu je aj bezodkladne nahlásenie karantény, ak bola dieťaťu nariadená lekárom všeobecnej zdravotnej starostlivosti pre deti a dorast alebo miestne príslušným regionálnym hygienikom. Za týchto podmienok je dieťa zo školy vylúčené. V prípade neprítomnosti dieťaťa/žiaka v škole a školskom zariadení z dôvodu:

- podozrenia na ochorenie COVID-19 (označený ako „Úzky kontakt“ RÚVZ, infektológom alebo všeobecným lekárom)

- ochorenia na COVID-19 (potvrdené ochorenie RÚVZ, infektológom alebo všeobecným lekárom) predložiť pri návrate dieťaťa/žiaka do školského zariadenia "Potvrdenie o chorobe" vydané len všeobecným lekárom pre deti a dorast a to bez ohľadu na dĺžku trvania jeho neprítomnosti.

• Zatvorenie školy

• V súvislosti s výskytom koronavírusu na škole a na zabránenie šírenia ochorenia COVID-19 RÚVZ Bratislava prerušuje výchovno-vzdelávací proces na našej škole do 16.10.2020.

Je potrebné:

monitorovať zdravotný stav dieťaťa: horúčka, kašeľ, bolesť hrdla

zostať v domácej izolácií

zdržať sa sociálnych kontaktov, cestovania

Vyučovanie na našej škole pokračuje v doterajšom režime podľa rozvrhu hodín. Ráno prebieha  ranný filter, dezinfekcia rúk, je povinné nosiť rúško. Keďže v nariadeniach vlády je aj odporúčanie, aby deti trávili v škole čo najmenej času, prosíme rodičov žiakov, ktorí navštevujú ŠKD, aby vyzdvihli svoje deti z ŠKD najskôr, ako im to situácia v rodine umožňuje. Ďakujem.

• Aktuálne

Od dnešného dňa t.j. 13.10.2020 sa obedy nebudú vydávať. Jedáleň v MŠ je v karanténe. Vyučovanie pokračuje bez stravy. Prosím, aby ste deťom dali väčšiu desiatu, alebo si pre ne prišli skôr. Ďakujem.

• Deň zdravej výživy

• V pondelok 12.10.2020 si žiaci 1.A a 2.A prinesú  suroviny ( nátierky, ovocie, zeleninu, šalátiky,..). Spoločne budú vyrábať chutné dobroty.