• Školský klub detí

Hry podľa výberu detí

• Školský klub detí

• Bezpečný a priateľský priestor
          • Náš školský klub detí sa usiluje o výchovu harmonicky rozvinutého človeka. Formou motivácie sa snaží zapojiť deti do všetkých činností.Tie sú založené na priamych zážitkoch, ktoré sú prepojené  s reálnymi životnými situáciami. Uznávané hodnoty sú: sloboda, ľudskosť, slušnosť, vzdelanie.

• Rozmanitý program
          • V priebehu absolvovania všetkých činností si dieťa buduje :-kompetencie k riešeniu problémov, -kompetencie komunikátívne,- kompetencie sociálne a interpersonálne,- kompetencie k učeniu,- kompetencie činnostné a kompetencie k tráveniu voľného času. Témy v ŠKD sú: zdravie, emócie, rodina, umenie, jeseň, výživa, zodpovednosť, ochranár, šikovné ruky, povolanie, netradičný pohyb, vianoce, spisovateľ, zima, som už veľký, mám fantáziu, v zdravom tele zdravý duch, moja obľúbená kniha, fašiangy, živá a neživá príroda, jar, deň zeme, naša príroda, deň matiek, mini olympiáda, MDD, dopravné predpisy,športom ku zdraviu.

• Pravidelné činnosti
          • Výchova a vzdelávanie sa realizuje  v tematických oblastiach výchovy: vzdelávacia, spoločensko-vedná, pracovno-technická, prírodovedná-enviromentálna, esteticko-výchovná, telovýchovná, zdravotná a športová. Tieto oblasti obsahujú aj  výchovy : rozumovú, mravnú, dopravnú, ekologickú, výchovu k rodičovstvu, prevencie drogových závislosti.

• Rozvoj športových schopností
          • Ciele: rozvíjať schopnosť relaxovať pravidelným cvičením a pohybom, pochopiť význam pravidelného pohybu, pochopiť význam dodržiavania zásad zdravej výživy, poznať základné  princípy zdravého životného štýlu, voľný čas tráviť v prírode, uvedomiť si spojenie s prírodou,  rozvíjať športový talent.

• Globálne vzdelávanie
          • Spolurozhodovanie o živote v skupine, rozvíjať zručnosti sebahodnotenia a empatie, prejavovať úctu k rodičom, starším osobám, k osobám so zdravotným postihnutím, pochopiť význam dodržiavania ľudských práv a slobôd, posilniť základy hrdosti k národnej a štátnej príslušnosti, kultivovať kultúrne návyky a vyjadrovať sa, vyjadriť svoj názor, vedieť si vypočuť opačný názor, rozlíšiť kultúrne a nekultúrne prejavy správania sa.