• Pochod svetlonosov

• Pozývame Vás na pochod svetlonosov, ktorý bude 26.10.2021 v utorok.

Stretneme sa pred základnou školou o 17.00 hodine. Všetci ste vítaní.

• Deň zdravej výživy

• Utorok 19.10.2021 si prváci a druháci do školy podľa možností prinesú ovocie, zeleninu, prípadne zdravú nátierku, šalátik,..    V rámci Dňa zdravej výživy budú vyrábať a ochutnávať zdravé jedlá.

V stredu 20.10.2021 budú tretiaci a štvrtáci vyrábať dobroty zo zdravých surovín. Taktiež si prinesú vhodné pochutiny, čaje, šťavy, nátierky, pečivo, koláče,...

Začíname hneď ráno, takže tieto dni desiatu deti nebudú potrebovať.

• Šarkaniáda

• V stredu 13.10.2021 si deti prinesú do školy šarkany. O 11 hodine si ich pôjdeme na ihrisko púšťať.

( Vyučovanie bude prvé tri hodiny podľa rozvrhu, okrem 4.A- SJL, MAT, ANJ.)

• OKTÓBER 2021

• 11.-15. Projekt: Hovorme o jedle

13. púšťanie šarkanov

19. deň zdravej výživy (1.a 2. ročník)

20. deň zdravej výživy (3. a 4.ročník)

20. súťaž v pexese (ŠKD)

26. pochod svetlonosov 17,30

28.-29. jesenné prázdniny

• Cvičenie v prírode

• V utorok 28.9.2021 sa uskutoční cvičenie v prírode. Žiaci prídu športovo oblečení, prinesú si desiatu a pitie. Cvičenie skončí o 11,40 h. Na obed pôjdu: 1.a 3.ročník o 12,00h, 2.a 4.ročník o 12,30 h.

• Záujmové krúžky

na  edupage v záložke komunikácia - prihlásenia  je spustené prihlasovanie na záujmové krúžky. Môžete si vybrať z nasledujúcich krúžkov: Etwinning anglická konverzácia, matematický, šikovné ruky a športový.

Pozývam Vás na spoločné rodičovské združenie, ktoré sa uskutoční v pondelok 13.9.2021 o 16,30 v hale na ihrisku.

• SEPTEMBER 2021

• 2. Slávnostné otvorenie školského roka

7. Dopravné ihrisko Trnava

9. Náučný koncert - ľudové hudobné nástroje

13. Rodičovské združenie (ihrisko 16,30 h)

17. Hvezdáreň Hlohovec ( 3. a 4. ročník)

21. Tvorivé dielne Majolika Modra (1. a 2. ročník)(8€)

22. Tvorivé dielne Majolika Modra (3. a 4. ročník)(8€)

28. Cvičenie v prírode

• Školský rok 2021/2022

• Vážení rodičia, milí žiaci!

Pozývame Vás na slávnostné otvorenie školského roka, ktoré sa uskutoční dňa 2.9.2021 vo štvrtok o 8,00 hodine v hale na ihrisku.

V rámci dodržania epidemických opatrení je potrebné mať rúško a vyplniť elektronicky tlačivo o bezpríznakovosti (platné od 1.9.2021).

Tešíme sa na Vás!

• Informácia pre rodičov

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR ponúka žiakom možnosť testovania na ochorenie COVID-19 formou jedorázového kloktacieho PCR testu a dobrovoľného samotestovania žiakov Ag testami s krátkymi paličkami v domácom prostredí.

Prihlásiť sa na oba druhy testovania môžete prostredníctvom EduPage v sekcii Prihlasovanie do 25.8.2021 do 14:00 hod.

• Ďakujem pánovi Hainzlovi, pánovi Lennerovi, pánovi Smolkovi, pánovi Grigerovi a pánovi Tomáškovi za pomoc pri prenášaní nábytku do tried a  jeho montáž.

• Brigáda

v sobotu 24.7.2021 v čase od 8,00- 9,00 hodiny Vás pozývam na malú brigádu. Budeme prenášať nábytok z chodby späť do tried .Prosím prineste si šrobovačky, pretože bude potrebné prichytiť skrinky o stenu.

Ďakujem.

• Poskytovanie dotácií na stravu v školskom roku 2021/2022

Od 1.8.2021 je úpravou zákona  č. 544/2010 Z.z  ukončenie poskytovania dotácie

na stravu žiaka v ZŠ.

Nárok na dotáciu majú : - deti zo sociálneho znevýhodneného prostredia

-  deti, ktorých ročia si neuplatnili daňový bonus na dieťa

Ak rodič spĺňa tieto kritéria, je potrebné nahlásiť tieto informácie na obecný úrad

do 26.7.2021.

VYZVA_PRE_RODICOV_Stravovanie_v_skolskom_roku_2021_2022.docx

• Riaditeľka základnej školy ďakuje pánovi Petrovi Chobotovi za ochotu

a všetkú vykonanú prácu pri prenášaní nábytku, odstraňovaní parkiet,

obíjaní soklíkov  a všetkých potrebných úkonov potrebných k príprave tried.

Taktiež ďakuje Jarke Arbetovej, Hanke Fellingerovej, Mirke Krchnákovej,

Milke Zubajovej a Romanke Galambošovej  za náročnú a namáhavú prácu

pri odstraňovaní starých podláh v triedach.

• Letné prázdniny

• Ďakujeme všetkým žiakom za vytrvalosť, odvahu a snahu. Ďakujeme všetkým

rodičom za výbornú spoluprácu, za dôveru, trpezlivosť a za veľa milých

a láskavých slov. Prajeme  Vám  príjemné prežitie letných prázdnin,