• Občianske združenie

NIEČO O NÁS

RODIČOVSKÉ ZDRUŽENIE PRI ZÁKLADNEJ ŠKOLE V DUBOVEJ je občianske zduženie ktoré spolupracuje s vedením  a pedagogickými pracovníkmi Základnej školy v Dubovej.

Cieľom združenia je :

1. Napomáhať pri zvyšovaní kvality výchovy a vzdelávania na princípe demokracie, vedeckosti a humanizmu.
            2. Ochraňovať a podporovať rozvoj výchovy a vzdelávania.
            3. Pomáhať pri výchove žiakov aj mimo vyučovania, spolupracovať pri organizovaní týchto aktivít.
            4. Zabezpečovať ochranu práv žiakov, ktoré sú v Deklarácii práv dieťaťa medzinárodnej organizácie UNESCO s dôrazom na rešpektovanie osobnosti.
            5. Aktívne podnecuje uplatňovanie nových prvkov, najmodernejších vedeckých poznatkov pri skvalitňovaní výchovno-vzdelávacieho procesu.
            6. Zúčastňuje sa pri riešení  výchovných problémoch a na ochrane žiakov pred škodlivými vplyvmi, stresmi, nadmerným zaťažovaním žiakov, na ochrane ich zdravia, podporuje ich telesný vývin a psychický vývin.
            7. Informuje rodičov  o výsledkoch výchovno-vzdelávacej činnosti žiakov Základnej školy v Dubovej.
            8. Zabezpečuje efektívne vynakladanie prostriedkov Rodičovského združenia, informuje o hospodárení.

Údaje o nás:

IČO:                     48413186

Názov:                Rodičovské združenie pri Základnej škole v Dubovej

Právna forma:   Združenie

Sídlo:                  Hlavná 24, 90090 Dubová

Postup pri poukázaní 2% dane:

ZAMESTNANEC:

1. Do 17. Februára 2020 požiadajte zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň a o vystavenie  Potvrdenie o zaplatení dane z príjmov zo závislej činnosti.

1. Vyplňte tlačivo Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby.

1. Najneskôr do 30.apríla 2020 doručte obe tlačivá/ Potvrdenie o zaplatení dane z príjmov zo závislej činnosti a Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby/

na daňový úrad podľa vášho bydliska. Prípadne môžete obe tlačivá  priniesť do základnej  školy do 17.4.2020  a hromadne ich zástupca OZ doručí na daňový úrad v Pezinku.

FYZICKÁ OSOBA:

Ak ste fyzická osoba, ktorá sama podáva daňové priznanie:

1. Vyplňte v Daňovom priznaní pre fyzické osoby  kolónky na poukázanie 2% z dane z príjmu.

1. Najneskôr do 1.apríla 2020 doručte riadne vyplnené daňové priznanie na daňový úrad podľa vášho bydliska. Táto lehota platí v prípade, že si nežiadate o predĺženie lehoty na podanie daňového priznania. Ak požiadate o predĺženie lehoty, platí nová lehota.

PRÁVNICKÁ OSOBA:

1. Vyplňte v Daňovom priznaní pre právnické osoby  kolónky na poukázanie 2% z dane z príjmu.

AKO DAROVAŤ 3% z dane?

Ak fyzická osoba alebo zamestnanec  vykonával v kalendárnom roku 2019 dobrovoľnícku činnosť pre neziskovú organizáciu /ľubovoľnú/ najmenej v počte 40 hodín, môže poukázať až 3% z podielu zaplatenej dane. O uvedenej skutočnosti nezisková organizácia vydá fyzickej osobe  Potvrdenie o výkone dobrovoľníckej činnosti a tá ho priloží k Vyhláseniu o poukázaní podielu zo zaplatenej dane, resp. Daňovému priznaniu.

Vopred všetkým darcom ďakujeme.