• Základná škola Dubová

• Základná škola Dubová je škola s rodinnou atmosférou . Nachádza  sa na úpätí Malých Karpát, vo vinohradníckej dedinke,  v rodisku národného umelca Vincenta Šikulu. Zriaďovateľom je obec Dubová. Školu navštevujú žiaci 1.stupňa. Od septembra 2008 sa žiaci učia podľa Školského vzdelávacieho programu, ktorého obsah odráža potreby súčasnosti.

Snahou školy je podporiť a rozvinúť schopnosti žiakov podľa individuálnych daností, a to využívaním efektívnych foriem  a metód vyučovacieho procesu, ale aj podporou efektívneho využívania voľného času v rámci školského klubu detí a záujmovej činnosti. Žiaci majú možnosť navštevovať krúžky : výtvarný, matematický, keramický, anglickú konverzáciu, jógu, športový.

Vďaka menšiemu počtu žiakov v triedach poskytujeme nielen vzdelanie na požadovanej úrovni, ale aj príjemnú rodinnú atmosféru, individuálny prístup, netradičné aktivity.

Naša škola podporuje aj individuálnu – domácu formu vzdelávania detí, ak o ňu prejavia rodičia záujem. Snažíme sa byť k takýmto rodinám vo všetkom v rámci našich možností ústretoví.

V posledných rokoch sa škola vyprofilovala na modernú školu.

Sme škola, ktorá rozvíja jazykové spôsobilosti, využíva moderné technológie, formuje vzťah k životnému prostrediu, poskytuje aktívne využívanie voľného času.  Anglický jazyk  vyučujeme od  prvého  ročníka. I napriek tomu, že sme malá školička, zúčastňujeme sa rôznych súťaží, kde naši žiaci dosahujú výborné výsledky.

Počas školského roka organizujeme množstvo podujatí ako: pochod svetlonosov, šarkaniáda, Mikuláš, vianočná besiedka, tvorivé dielne, deň otvorených dverí, rozprávková noc v škole, matematické, literárne, recitačné, výtvarné a športové súťaže, exkurzie, výlet, dopravné ihrisko, plavecký výcvik a školu v prírode.

K základným stratégiám školy patrí vytváranie obohateného prostredia, učenie na základe vlastného zážitku,  humanizácia výchovno-vzdelávacieho procesu.

Našim cieľom je kvalitný výchovnovzdelávací proces a všestranný rozvoj osobnosti dieťaťa.